Peklo pomáhá

Že i Peklo Čertovina dokáže pomáhat, to není žádný žert, to ví i sám čert, že dobro by mělo zvítězit nad zlem!

Terapie peklem aneb jak se Amálka ocitla v Pekle Čertovina, zdá se Vám to zvláštní, přesvědčíme Vás, že i to v pekelné říši znají a umí 🙂

Amálka Doškářová z Jíloviště, je 10 leté děvče, která od narození trpí melanocytovým névem, který pokrývá značnou část jejího tělíčka, v současné době podstoupila už 7 operací, které ji stály spoustu sil, slz, bolesti a odříkání, že nemůže dělat stejné věci a aktivity, co dělají ostatní děti v jejím věku.

Její příběh spojený s Peklem začal před asi 6 lety, kdy měla Amálka 3 roky a s rodiči Ivou a Pepou byli na pobytu v Pohádkové vesničce v resortu hotelu Podlesí u Sněžného a v rámci výletu po okolí zavítali k nám do Pekla Čertovina a tady nastalo osudové setkání, natolik je peklo nadchlo a zejména malou Amálku, která si ho hned na první pohled zamilovala a oblíbila, učarovalo ji unikátní prostředí, ohromný pozitivní náboj a energie a s každou jejich další návštěvou se pro ni peklo stalo léčebnou terapií, neboť se naprosto oprostila od reality, od svého trápení a psychické zátěže. Odreagovala se a byla jako vyměněná a nabitá energií ještě několik týdnů po návštěvě. Doma nemluvila o ničem jiném nežli o pekle. Jsme moc rádi, že jsme jí a jejím rodičům dokázali vykouzlit úsměv na rtech, zvednout jim náladu a povzbudit do dalších dní. Oblíbila si z hereckého týmu úžasnou čertici Dominiku Pospíšilovou a neodolatelného Lucifera Jirku Kohouta, na kterých se stala téměř závislá a zbožňuje je dodnes, při návštěvě pekla se vždycky převlékne do kostýmu za čertičku a doprovází herecký tým v pekelných útrobách a je schopna tam s nimi pobýt celý den a čerpat tak pohádkovou atmosféru a sršící pekelnou energii. Maminka Amálky se nám svěřila, že když šla Amálka na poslední operaci tak měla u sebe pod polštářem fotku s čerticí Dominikou, aby ji prý přinesla z pekla štěstí a aby operace dopadla dobře. Pro tuto milou a statečnou dívenku se stalo peklo doslova léčivou terapií s blahodárnými účinky na její citlivou dušičku. Od majitele Pekla pana Pavla Lapáčka rodina Doškářových dostává pekelný dárek v podobě pobytu v hotelu Kocourkov dle vlastního výběru, aby tady mohla Amálka s rodiči strávit více času a načerpat tolik potřebnou energii. Máme ji moc rádi, je to naše malé pekelné děvčátko a jejím rodičům patří velký dík. Držíme Amálce palečky a ať je brzy zdravá.

Již druhým rokem po sobě se Peklo Čertovina stalo finančním podporovatelem Dílny Jinan což je sociálně terapeutická dílna s registrovanou sociální službou, poskytovanou ambulantně všem jejich uživatelům zdarma. Posláním spolku je péče o lidi se zdravotním postižením a pomoc při jejich integraci do společnosti. Dílna také vyrábí hezké textilní i oděvní výrobky s možností jejich zakoupení pomocí e-shopu, kde spolek finančně podpoříte, dále pořádá praxe a exkurze pro děti z MŠ a ZŠ na zpracování vlny, kde klienti spolku ukazují, co se naučili, co umí a co dokáží vlastnoručně vyrobit.

Peklo poslalo už kopu zlatých pekelných dukátů, aby se lidem se zdravotním postižením ve spolku ještě více líbilo a s radostí dělali, co se naučili a co je baví a dává jim smysl.

Dále je Peklo Čertovina pravidelným pořadatelem Řezbářského sympozia, které se koná vždy v měsíci červnu a letos proběhl již třetí ročník, kde pod rukama českých, ale i zahraničních talentovaných a šikovných řezbářů vznikají umělecké dřevěné sochy, které později ozdobí prostory a areál Pekla a hotelu Kocourkov, který je součástí resortu a přidá tomuto unikátnímu místu ještě více na kráse.

Při tomto 3 denním sympoziu se vždy na jeho konci koná dražba soch, které darují samotní řezbáři-umělci a vybraná finanční hotovost vždy putuje na podporu vybrané osoby či osůbky, která jim finančně pomůže v jejich nelehké životní situaci zvládat různá úskalí, operace, rehabilitace nebo zakoupení potřebné kompenzační či zdravotní pomůcky.

Peklo Čertovina je tedy nejen jako pořadatel sympozia, ale i jako finanční podporovatel a vždy k této vybrané částce přikládá navrch své pekelné dukáty a činí tak dobrý skutek. Děkujeme všem zúčastněným, kteří si dosud zakoupili v dražbě dřevěnou sochu a přispěli tak k dobré věci jako je pomoc druhým. Vážíme si toho!

Za zmínku také stojí, že Peklo Čertovina kontinuálně již od samého začátku provozu na přelomu 2015/2016 podává pomocnou ruku Spolkům zdravotně handicapovaných osob napříč celou Českou republikou, kteří se chtějí přijet podívat a zažít atmosféru pekla se vším všudy, snažíme se těmto spolkům vyjít maximálně vstříc a to ve formě výrazných slev na vstup, aby i oni mohli zažít kulturně-zábavný program a zapomněli tak na své každodenní starosti a odvezli si nezapomenutelný zážitek, který se jim snažíme dopřát a tímto všechny moc zdravíme a těšíme se zase na jejich návštěvu.

Tak tedy z Pekla štěstí přejeme Vám všem dobrým lidem, kteří pomáhají jakýmkoliv způsobem 🙂

Chcete vědět jako první až budeme mít nějakou akci?

Newsletter, který se vyplatí číst

    Zásady ochrany osobních údajů